top of page

מסע של ריפוי – הילינג וליווי רגשי הוליסטי

עודכן: 5 ביוני 2022


הכתבה הבאה הולכת לשלב כמה עולמות שכולם בסופו של דבר נוגעים בריפוי אנרגטי או #הילינג.

הנושא שהכי עניין אותי לכתוב עליו הוא רעיון שחשבתי עליו לא מזמן מתוך תובנות מהקליניקה והקשר שנוצר, והוא המושג העברה בכמה רבדים: העברת הרגש בעולם הפסיכולוגיה, להעברת אנרגיה בתחום הפיזיקה אל עבר תחום הטיפול העיקרי שלי: הילינג, שהוא טיפול ב#אנרגיה.

על כל מושג או הגדרה אתחיל בלהסביר במישור האישי

רגע לפני שאכנס להגדרות אסביר שהעברה מגיעה מעולם ה#פסיכולוגיה וזה מונח שמיוחס לתוך הקשר הטיפולי בין המטפל/ת למטופל/ת , אך אפשרי לייחס לזה גם הקשר בחיי היום יום ובתקשורת מילולית או לא מילולית מול אחרים.

העברה היא תופעה המוגדרת בעולם הפסיכולוגיה כהפניה בלתי מודעת של רגשות של אדם אחד אל האחר ואילו העברה נגדית היא התגובה של האחר אל אותו אדם, ומגיעה מצרכים פסיכולוגיים וקונפליקטים של האחר:

במישור הבין אישי :למשל אם מישהו יצעק עליי שאני לא בסדר (כי עליו עבר יום ארוך, מעיק ומכעיס – הוא זורק עליי את הרגש הזה של כעס)התגובה שלי תהיה ההעברה הנגדית: אם יש לי נושאים לא פתורים עם כעס או צעקות אני יכולה להגיב בכמה דרכים: להתנצל ולהרגיש אשמה (כאן יכול גם להתחיל לופ של מחשבות שליליות ושיפוטיות כלפי העצמי), לצעוק חזרה (ולהרגיש במותשות ועייפות אח"כ) או אם זה לא נוגע לי או שעבדתי את המקומות של כעס ולחיצה על הכפתור של:" אני לא בסדר" אני אוכל להגיד לעצמי שזה של האחר, להגיב בצורה מאוזנת ויעילה שלא תשחק אותי לאחר מכן (רגשית ופיזית) כמו להגיד: "אוקיי" וללכת או כל צורה אחרת שעולה.

בעולם הפיזיקה העברת אנרגיה היא תנועה של #אנרגיה ממקום אחד לאחר (כמו העברת חשמל מהתקע שבקיר למטען עד לסוללה). שינוי או המרת אנרגיה : משנה צורה אחת של אנרגיה לאחרת כמו סכר מים שממיר אנרגיה קינטית של המים לאנרגיה חשמלית. דוגמא נוספת לשינוי אנרגיה היא למשל האנרגיה הכימית שנמצאת באוכל שלנו, הופכת לאנרגיה של תנועה כשקופצים או רוקדים (מתוך אתר (www.hevdel.co.il)

בואו נמשיך את הדוגמא הקודמת ונתחיל לחבר אנרגיה בשילוב עם הקשר הפיזיקלי: צעקו עליי והאשימו אותי שאני לא בסדר (או שזאת התחושה שעולה לי) האנרגיה של הכעס עוברת אליי (העברת אנרגיה) והיא נטמעת בי (שינוי או המרת אנרגיה) לכעס, תסכול, אכזבה והתגובה שלי תהיה בעצם ההעברה הנגדית: לצעוק , להתעצבן ואפילו להעביר את האנרגיה של הכעס לאחרים.

מתחילים להבין לאן אני לוקחת את זה?

בואו נמשיך ורגע לפני שממש נחבר את הכל נדבר על עולם ההילינג הפסיכו פיזי:

בעולם הילינג או הריפוי האנרגטי גם עולה השאלה מה בדיוק עובר בין המטפל/ת למטופל/ת? האם זאת אֵנֶרְגִיָה? זה משהו אחר? להרבה מרפאים, הרעיון של העברת אנרגיה היא לא מטפורה אלא תופעה פיזית אמיתית מאד.

#הילר עכשווי ידוע, רוזלין ברוייר, מסביר שעבודת אנרגיה מבוססת במפורש על עקרונות אלקטרומגנטיים העומדים בבסיס: "הטבע האלקטרומגנטי של הגוף הכולל העברה ותחזוקה של זרימה, זרם של אלקטרונים". בהתאם לכך, המדען ד"ר וויליאם קולינגה מאשר שמטרת ה#ריפוי היא "חיזוק היבט כלשהו של שדה האנרגיה". אבל נקודת מבט זו אינה אוניברסלית. מרפאים נוספים או הילרים מייחסים את פעולת העברת האנרגיה ליצירת מחשבה של ריפוי וש "מחשבה יכולה ליצור בריאות טובה.”

דרך נוספת בה הילרים או מטפלים באנרגיה מתייחסים לטיפול כבמקום עבודה עם אנרגיה, הדרך של הריפוי נעשית דרך מודעות"

כשבודקים את דעות המרפאים בנוגע למה באמת חשוב, מה גורם לריפוי יעיל, מה שעולה בדיונים אלה עולים שלושה נושאים:

1. המרפא/ת חייב/ת להגיע למיקוד חד-נקודתי ורגוע דרך משרה תחושה של שקט פנימי ויציבות קשב.

2. המרפא/ת חייב/ת להפגין לב פתוח לאחרים, דרך הקרנת חמלה, אמפתיה וטוב לב לא אישית.

3. המרפא/ת חייב/ת לאשר את הרעיון או הכוונה לעזור אנשים, דרך השגת מודעות עצמית ויכולת לכוון תשומת הלב של האדם בכיוון חיובי.

שלושת המושגים הללו- מיקוד, חמלה, כוונה - הם סימני ההיכר של הצלחה בתהליך הריפוי, והם דורשים טיפוח מתמשך. לרבים מרפאים, הדרך הטובה ביותר לטפח את התכונות הללו היא דרך היומיום מדיטציה או תרגול רוחני קבוע אחר הכולל התבוננות פנימית.

מעניין לציין שהזיהוי של מיקוד, חמלה וכוונה כ"מה שחשוב באמת" לריפוי אינו רק ספקולציה. קיימות ראיות מחקריות התומכות בבולטות של אלה מושגים לבריאות וריפוי.

המכון למדעי הנואטיקה (IONS) פרסם 125 עמודים ביבליוגרפיה של למעלה מ-1,500 הפניות אקדמיות המדווחות על 65 שנים של מחקרים וסקירות שפורסמו על ההביטים הפיזיים וקורלציות פסיכולוגיות של מצבי תודעה מדיטטיביים. חלק מאלה כללו מחקרים של מגוון טכניקות ממוקדות ומהורהרות, ומצבי תודעה נלווים, ביחס למחלות לב וכלי דם, קליפת המוח, אינדיקטורים המטולוגיים, מטבוליים, קוגניטיביים ורגשיים.

מיקוד, ריכוז, הדמיה ומצבי הנפש אלה אכן גורמים להשפעה על גוף האדם. אם יש להאמין למחקר הפרובוקטיבי על תפילה נעדרת, ההשפעה הוא לא רק על הגוף של האדם עצמו, אלא על גופם של אחרים.

בואו נחבר את הכל:

העברה היא רגש או תחושה העוברת מאדם אחד דרך שפת הגוף, התוכן, קליטת הרגש או קליטת האנרגיה של הרגש , לאחר במקרה שלנו המלקוח/ה אל המלווה הרגשי/ת.

המלווה הרגשית, הילרית, תקלוט את האנרגיה הזו ותעבד אותה דרך חמלה, כבוד וכוונה לטוב ולא לנזק (נזק יכול להיות: רווח אישי, אגו, רצון לתהילה ופרסום אשר יפגעו בתהליך הליווי ובלקוח/ה באופן רגשי).

בין אם זה דרך שיחה, שמירה על טון דיבור מסוים יכול להיות מאד מרפא (ויסות דיאדי למשל) או דמיון מודרך או טיפול אנרגטי יש העברה של רגשות ותחושות בין שני האנשים שנמצאים בחדר.

ונחזור לדוגמא ההתחלתית אבל בסיטואציה אחרת: טיפול או ליווי רגשי הוליסטי.לקוחה מגיעה לקליניקה שלי אחרי כמה ימים לחוצים בעבודה ואולי סביב הזוגיות או הילדים, היא מגיעה עם כל מיני רגשות כמו : כעס, תסכול, אכזבה, ייאוש, האשמה ושיפוט עצמי. היא מתיישבת מולי ותחילה לשפוך ולערבב סיפורים (שבכולן יושב במוטיב של הלחץ ושל "אני לא בסדר מספיק") כשאני שואלת אותה שאלות המתמקדות על אירוע כדי להבין אותה יותר טוב היא מגיבה בכעס ובתסכול, אני אוכל להרגיש את האנרגיה הזאת בין אם זה בטיפול אנרגטי (מאופיין לרוב בלסת אדוקה, כתפיים תפוסות ותלונות על כאבי ראש) או דרך שפת הגוף שלה או דרך האנרגיה שהיא מעבירה ואני קולטת. מה אני אבחר לעשות עם זה (הברה נגדית) מתקשר להיות מלווה רגשית הוליסטית.

חובתי היא להיכנס למפגש עם חמלה, כבוד וכוונה לעשות טוב.

מחובתי היא לעשות עבודה עצמית פנימית כדי לא להגיב מכאב שלי ולהשליך על הלקוח/ה.

מחובתי היא לתרגל כל יום מדיטציה כדי לדעת לאזן את עצמי לטובת הלקוחות שלי.

מחובתי היא להיות קשובה. לשמור על סודיות של מינימום מוסד. להסתכל בעיניים ולהיות ביחד בחוויה.

העברת האנרגיה שאני קולטת, בין אם זה בשיחה או בין אם זה דרך הילינג או דימיון מודרך, נקלטת ומאפשרת לי פתח לעולמם של הלקוחות שליף עם ההתמודדות שלהם, עם הקשיים, עם ההצלחות ועם הרצונות והחלומות שלהם.

המפגשים איתי משלבים הכל מהכל:

שיח על הרצונות, חלומות, קשיים

בניית מפת דרך הוליסטית (מטרות, חלומות, יעדים אל מול הכלים השונים)

התפתחות אישית (רוחנית, צמיחה של המיינדסט)

שילוב ודגש על הגופנפש (דרך הילינג, מדיטציות, דמיון מודרך)

דרישה על חוסר התפשרות עצמית, התמדה במפגשים, עבודה עצמית ורצון לצמיחה.


עובדת בנושאים של:

הגשמה והעצמה פנימית

זוגיות

הורות

איזון גופנפש

טיפול בחרדות

בעיות שינה

מוזמנות ומוזמנים ליצור איתי קשר: therapyshira@gmail.com וכמובן לקרוא כתבות נוספות או להאזין לפודקסאט ממש כאן באתר או בספוטיפיי: Mind yourseld]f - עם שירה.


מקורות:

ENERGY HEALERS: WHO THEY ARE AND WHAT THEY DO Jeff Levin, PhD

18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page