top of page

10 סיבות למה לתרגל אהבה עצמית

עודכן: 3 בספט׳ 2021

#1 אהבה עצמית מסייעת להפחית את הלחץ

טיפוח עצמי הוא חלק משמעותי באהבה עצמית. כשאת/ה אוהב/ת את עצמך, את/ה מזהה סימנים של שחיקה ואז לנקוט בצעדים כדי להפחית את הלחץ. ללא אהבה עצמית, אולי לא תאמין/י שמגיעה לך הפסקה. המחשבה לעשות משהו "רק בשבילי" עשויה להיות מאוד מאתגרת לקבל. אנשים עם אהבה עצמית בריאה מוכנים יותר לקחת זמן לדאוג לעצמם כשהם לחוצים.


#2 אהבה עצמית יכולה לעזור לך לפתח הרגלים בריאים יותר

הנתונים מצביעים על כך שלאהוב את עצמך יכול לעזור לך לקבל החלטות בריאותיות טובות יותר. חוקרים מצאו שכאשר אנשים קיבלו את עצמם ללא שיפוט נוקשה, הם היו בעלי מוטיבציה גבוהה יותר לבצע שינויים חיוביים בחייהם. מחקרים הראו כי זה סייע בהפסקת עישון והתנהגויות אחרות שכללו אכילה בריאה יותר ופעילות גופנית. חמלה עצמית עזרה לאנשים ליצור הרגלים חדשים ובריאים יותר.


#3 אהבה עצמית משפרת את החוסן הרגשי שלך

בזמנים קשים, קל להחליק לתוך ייאוש. בהתאם לסביבה שבה נמצאים, ייתכן שאת/ה מתמודד/ת עם אנשים שמאשימים אותך בקשיים שלך. את/ה עלול/ה להאשים את עצמך. אהבה עצמית מסייעת להתמודד עם דיבור עצמי שלילי וביקורתי ולשים את הדברים בפרספקטיבה. גם אם המאבקים שלך הם תוצאה של טעות שעשית, אהבה עצמית מעודדת אותך ללמוד מהטעות ולהתקדם. זה בונה את החוסן הרגשי שלך ומכין אותך לאתגרים עתידיים.


#4 אהבה עצמית משפרת את מערכות היחסים שלך

יש פתגם נפוץ שאומר שאתה לא באמת יכול לאהוב אחרים עד שאתה אוהב את עצמך. זה קצת קיצוני, לאהוב את עצמך עוזר לשפר את היחסים שלך עם אחרים. כשתאהב/י את עצמך, לא תרגיש/י תלות באנשים אחרים בגלל תחושת הערך שלך. זה עוזר לך להציב גבולות או, במידת הצורך, לסיים מערכות יחסים לא בריאות. אנשים שאוהבים את עצמם גם נוטים להבין את עצמם טוב יותר, מה שעוזר להם לזהות את סוגי היחסים שהם רוצים או לא רוצים.


#5 אהבה עצמית הופכת אותך לפרודוקטיבי/ת יותר

דחיינות היא רוצחת פרודוקטיביות ואת/ה עלול/ה לנקוט טקטיקות קשות. יש אנשים שמשתמשים באיומים של ענישה עצמית כדי לנסות להשתחרר ממשימה, אבל מחקרים מראים שזה לא מניע יעיל. עדיף שתהיה לך חמלה כלפי עצמך כשאת/ה מתמהמה/ת. השתמש/י ב"כישלון" שלך כהזדמנות למידה לעתיד. במקום להיות עמוס/ה בביקורת עצמית, את/ה תרגיש/י קל/ה יותר ומוכן/ה לבצע שינויים בהתנהגות שלך.


#6 אהבה עצמית יכולה לעזור לנהל תסמיני חרדה ודיכאון

מחקרים מראים כי אנשים עם רמות גבוהות של חמלה עצמית יש סיכון נמוך יותר לפתח חרדה או דיכאון. זה לא אומר שאת/ה לא מסוגל/ת לאהוב את עצמך אם את/ה חרד/ה או מדוכא/ת. זה מרמז כי היבטים של אהבה עצמית (כגון טיפוח עצמי, חמלה עצמית, ודיבור עצמי חיובי) יכול לעזור לנהל את הסימפטומים. אהבה עצמית יכולה גם לעזור לשחרר אותך מהאמונה הרווחת שמחלת נפש היא איכשהו אשמתך.


#7 אהבה עצמית יכולה להגביר את האושר שלך

קבלת ואהבה עצמך קשורה לשביעות רצון גבוהה יותר מהחיים, ולכן, יותר אושר. כשאת/ה כל הזמן מנתח את הפגמים שלך ומבקר את הבחירות שלך, קשה להרגיש שמח/ה על שום דבר. אהבה עצמית מעודדת אותך לחשוב על עצמך כחבר/ה יקר/ה ואהוב/ה. את/ה יכול/ה להכיר בכך שאת/ה לא מושלמ/ת, אבל עדיין ראוי/ה לקבלה ותמיכה.


#8 אהבה עצמית מגבירה את הביטחון העצמי שלך

קשה מאוד להרגיש בטוח/ה בעצמך אם את/ה מתמקד/ת בשיפוטיות עצמית. אנשים עם דיבור עצמי שלילי לעתים קרובות נאבקים עם הערכה עצמית נמוכה. אם את/ה רוצה להרגיש בטוח/ה יותר, אהבה עצמית היא דרך טובה לממש את השריר הזה. להכיר את הערך והכישורים שלך, להיות בחמלה כלפי עצמך כשאת/ה מתוסכל/ת מעצמך, ואת/ה תבחין/י בחיזוק הביטחון העצמי שלך.


#9 אהבה עצמית עוזרת לך להשיג את המטרות שלך

אהבה עצמית מלמדת שהחלומות שלך ראויים לעדיפות. זה לא אנוכי ללכת אחרי מה שאת/ה רוצה בחיים. אנשים עשויים לנסות לומר לך אחרת, אבל כל עוד את/ה לא רומס/ת אחרים כדי להשיג את המטרות שלך, את/ה צריך/ה לחיות את החיים בדרך שמגשימה אותך. אהבה עצמית מספקת גם את הכלים הדרושים לך כדי להגשים את חלומותיך, כגון לחץ מופחת, חוסן רגשי, פרודוקטיביות מוגברת וביטחון.


#10 אהבה עצמית מעוררת השראה באחרים

הרעיון של אהבה עצמית יכול להיות מאתגר מאוד. ייתכן שאת/ה עובר/ת דרך האמונה שאומרת שאהבה עצמית שווה לאנוכיות. היתרונות של אהבה עצמית שנתנו עד כה לא יכולים להיות משכנעים מספיק. חשוב/י על כך: לאהוב את עצמך עוזר לאנשים אחרים. כמו אושר, אהבה עצמית יכולה להיות מדבקת. אם את/ה מדגמן/ת איך נראית מערכת יחסים בריאה עם עצמי, זה עוזר לאחרים להבין למה זה חשוב. הם יתחילו לתרגל יותר טיפוח עצמי וחמלה עצמית. כל מי שסביבך – ולא רק את/ה – מרוויח כשאת/ה אוהב/ת את עצמך.


74 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page