top of page

כוח הריפוי: מתנה למאבקי החברה קריאה למרפאי ישראלהרעיון של ריפוי קיים כבר מאות שנים, ולהיות מרפאים הוא לא רק מקצוע, אלא גם דרך חיים. מרפאים הם אנשים שיש להם סט ייחודי של תכונות המאפשרות לו לספק נחמה, נחמה ותמיכה לנזקקים. בזמנים של קושי בחברה, מרפאים ממלאים תפקיד מכריע בסיוע לאנשים לנווט דרך המאבקים שלהם ולצאת חזקים יותר.


בבסיס, להיות מרפאים פירושו להיות בעל תחושה עמוקה של אמפתיה, חמלה והבנה לאחרים. מרפאים הם אנשים שיש להם מתנה על היכולת להתכוונן לרגשות ולצרכים של אחרים ולהציע נוכחות מרפאת. הם מסוגלים להתחבר לאנשים ברמה עמוקה ולספק מרחב בטוח שבו אנשים יכולים להרגיש שרואים אותם, שומעים אותם ומבינים אותם.


אחד ההיבטים הייחודיים של להיות מרפאים הוא שזה דורש נכונות להתמודד עם השדים הפנימיים של האדם ולעבוד דרך מאבקים אישיים. מרפאים חייבים להיות מוכנים להתעמת עם הפצעים והטראומות הרגשיים שלהם, כך שיוכלו להציע נוכחות מקורקעת ויציבה לאחרים. על מנת להיות יעילים, מרפאים חייבים להיות בעלי הבנה עמוקה של הרגשות שלהם ולהיות מסוגלים לווסת אותם בצורה בריאה.


מרפאים אינם רק מאזינים פסיביים, הם גם בעלי מגוון מיומנויות וכלים המאפשרים להם לעזור לאחרים. הם עשויים להשתמש במגוון טכניקות כגון עבודת אנרגיה, טיפול בשיחות, מדיטציה וצורות אחרות של ריפוי אלטרנטיבי. יש להם הבנה עצומה של הנפש האנושית והם מסוגלים להציע תובנות והדרכה כדי לעזור לאנשים להתגבר על האתגרים שלהם.


בזמנים של קושי בחברה, מרפאים ממלאים תפקיד חיוני במתן תמיכה רגשית והדרכה ליחידים ולקהילות. בין אם זה לעזור לאנשים להתמודד עם התוצאות של אסון טבע, או תמיכה באלה המתמודדים עם אתגרים בתחום בריאות הנפש, מרפאים נמצאים לעתים קרובות בחזית של מתן טיפול ונחמה לנזקקים.

מרגיש שעכשיו במיוחד, כל המרפאים והמרפאות בארץ צריכים להתאחד כדי לייצר ולהדהד אור אל הכאב והתסכול שנוצר כאן, דווקא עכשיו.

תפקידם של מרפאים אינו תמיד קל, והוא יכול להיות תובעני מבחינה רגשית. מרפאים חייבים להיות באר עמוקה של חוסן ושיטות טיפול עצמי המאפשרות להם לקיים את עבודתם לטווח הארוך. הם חייבים להיות מסוגלים להציב גבולות ולדעת מתי לקחת צעד אחורה ולדאוג לצרכים שלהם.


לסיכום, להיות מרפאים זו לא רק עבודה, אלא דרך להיות בעולם. למרפאים יש סט ייחודי של תכונות המאפשרות להם לספק תמיכה רגשית והדרכה לאחרים. יש להם הבנה עמוקה של הנפש האנושית והם מסוגלים להציע תובנות והדרכה כדי לעזור לאנשים להתגבר על האתגרים שלהם. בזמנים של קושי בחברה, מרפאים ממלאים תפקיד חיוני במתן תמיכה רגשית והדרכה ליחידים ולקהילות, ועוזרים להם לנווט במאבקיהם ולצאת חזקים יותר.


הנה חידון כדי לגלות אם ייתכן שיש לך תכונות של מרפא:,


כשמישהו מספר לך על הבעיות שלו, מה התגובה הראשונית שלך?

א. אני מנסה להקשיב באופן פעיל ולתת עצות אם שואלים אותי.

ב. אני מרגיש/ה דחף עז לנחם אותם ולגרום להם להרגיש טוב יותר.

ג. אני נוטה להרגיש מוצף/ת ולא בטוח/ה איך להגיב.


איך אתם מרגישים ליד אנשים שסובלים או כואבים?

א. אני מרגיש/ה אפטי/ת ומנסה לעשות מה שאני יכול/ה כדי לעזור.

ב. אני מרגיש/ה רצון עז לרפא ולהקל על כאבם.

ג. אני מרגיש/ה לא נוח ולא בטוח/ה איך להגיב.


האם אי פעם הרגשתם אינטואיציה חזקה או שחוויתם חוויה על-חושית?

א. לא, אני לא באמת מאמין/ה בדברים האלה.

ב. כן, היו לי חוויות שאני לא יכול/ה להסביר.

ג. אני לא בטוח/ה.


האם אתם חשים לעתים קרובות תחושה עמוקה של חמלה כלפי אחרים

א. כן, אני יש לי רגשות עמוקים כלפי אחרים ומאבקיהם.

ב. לפעמים, אבל אני מנסה לשמור על הרגשות שלי בשליטה.

ג. לא, אני לא חושב/ת שאני אדם רגשי במיוחד.


איך אתם מרגישים לגבי שיטות ריפוי אלטרנטיביות כמו עבודה אנרגטית או רייקי?

א. אני סקפטי/ת ולא חושב/ת שהם באמת עובדים.

ב. אני עם ראש פתוח ומוכן/ה לנסות דברים חדשים.

ג. אני לא בטוח/ה, אבל אני מוכן/ה ללמוד עוד.


תוצאות:


בעיקר של א: ייתכן שיש לכם כמה תכונות של מרפאים, אבל אתם נוטים לגשת לדברים יותר מנקודת מבט מעשית. אתם טובים בהקשבה ובמתן עצות, אך ייתכן שאין לכם את אותה רמה של אינטואיציה או חיבור רוחני כמו לאחרים המזדהים כמרפאים.

בעיקר של ב': יש לכם נטייה חזקה לריפוי ועזרה לזולת. ייתכן שיש לכם מתנה טבעית לחוש את הצרכים של אחרים ואתם נמשכים לשיטות ריפוי אלטרנטיביות. ייתכן גם שחוויתם חוויות רוחניות שעיצבו את השקפת עולמכם.

בעיקר של ג': אתם אולי לא רואים את עצמכם כמרפאים, אבל זה לא אומר שאין לכם את הפוטנציאל להיות כאלו. ייתכן שתצטרכו לחקור ולפתח את האינטואיציה והאמפתיה שלכם עוד יותר כדי לגלות את המתנות הייחודיות שלכם

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page