top of page

גלו את סודות האהבה: הבנת חמש שפות האהבה למערכות יחסים חזקות יותר - כולל שאלון

עודכן: 16 במרץ 2023כבני אדם, לכולנו יש צורך בסיסי להרגיש אהובים ומוערכים. עם זאת, האופן שבו אנו מבטאים ומקבלים אהבה יכול להיות שונה מאדם לאדם. כאן נכנס לתמונה הרעיון של שפות אהבה. שפותחה על ידי גארי צ'פמן, שפות האהבה הן דרך להבין ולתקשר את הצרכים וההעדפות הייחודיים שלנו לנתינה וקבלת אהבה.


בפוסט הזה נחקור את חמש שפות האהבה וכיצד תוכלו להשתמש בהן כדי לשפר את מערכות היחסים שלכם.


מילות אישור

עבור אנשים מסוימים, שמיעת מילים טובות ומעודדות היא הביטוי המשמעותי ביותר של אהבה. הם צריכים לשמוע "אני אוהב אותך", "אני מעריך אותך" ו"אתה עושה עבודה נהדרת" כדי להרגיש אהובים ומוערכים. אם שפת האהבה של בן/בת הזוג שלך היא מילים של אישור, נסה להיות מודע למילים שבהן אתה משתמש כשאתה מתקשר איתם. הציעו מחמאות והביעו את הערכתכם לדברים שהם עושים. תזכור/י, למילים שלך יש את הכוח לבנות או להרוס.


זמן איכות

עבור אחרים, זמן איכות הוא הביטוי האולטימטיבי לאהבה. הם מרגישים הכי אהובים כשאתם נותנים להם את תשומת הלב הבלתי מחולקת שלכם, בין אם זה לנהל שיחה עמוקה, ליהנות מארוחה משותפת או פשוט להתכרבל על הספה. אם שפת האהבה של בן/בת הזוג שלך היא זמן איכות, עשו מאמץ לפנות להם זמן ללא הפרעה על בסיס קבוע. הניחו את הטלפון שלכם והסחות דעת אחרות, והיו נוכחים איתם ברגע.


קבלת מתנות

יש אנשים שמרגישים אהובים כשהם מקבלים מתנות מתחשבות, ללא קשר לערכן. לא מדובר בחומרנות, אלא במחשבה ובמאמץ שהושקעו בבחירת המתנה ובנתינה. אם שפת האהבה של בן/בת הזוג שלך היא קבלת מתנות, קח/י את הזמן להבין מה הם אוהבים ומעריכים. זה לא חייב להיות יקר, אבל זה צריך להיות מתחשב ומשמעותי.


פעולות שירות

עבור חלקם, מעשים מדברים בקול רם יותר ממילים. הם מרגישים אהובים כשאת/ה עושה עבורם דברים שהופכים את חייהם לקלים יותר, כמו בישול ארוחה, הכנת הכלים או סידורים. אם שפת האהבה של בן/בת הזוג שלך היא מעשי שירות, קחו את היוזמה לעזור להם במשימות מבלי שיתבקשו. זה יכול להראות להם שאכפת לך מהצרכים שלהם ואתה רוצה להקל על חייהם.


מגע פיזי

עבור אחרים, מגע פיזי הוא הביטוי החשוב ביותר של אהבה. זה יכול לנוע בין החזקת ידיים וחיבוקים לצורות מגע אינטימיות יותר. אם שפת האהבה של בן/בת הזוג שלך היא מגע פיזי, הקפד/י להראות חיבה באופן קבוע. זה יכול לכלול החזקת ידיים, מתן חיבוקים והתכרבלות. זכרו, מגע פיזי הוא לא רק על סקס, אלא על הרגשה אהובה ומחוברת.


כעת, לאחר שהבנתם את שפות האהבה השונות, חשוב לזכור שכל אחד הוא ייחודי וייתכן שיש לו העדפות שונות לנתינה וקבלת אהבה. חשוב לתקשר עם בן הזוג ולהבין את שפת האהבה שלו, כך שתוכלו להראות לו אהבה בצורה יעילה באופן שיהדהד בו.


הנה כמה כלים מעשיים ודוגמאות שיעזרו לשפר את מערכות היחסים שלכם באמצעות שפות האהבה:

תעשו את חידון שפת האהבה: את/ה יכול/ה לעשות את חידון שפת האהבה בחינם באינטרנט כדי לעזור לך להבין את שפת האהבה של בן/בת הזוג שלך וכיצד להראות להם אהבה ביעילות. (או אפילו ממש פה בהמשך)

השתמשו בחיזוק חיובי: כאשר בן/בת הזוג שלך מדבר בשפת האהבה שלך, הקפד/י להכיר ולהעריך אותה. זה יכול לעודד אותם להמשיך להראות אהבה בדרך זו.

שימו לב למעשיכם: שימו לב לדברים הקטנים שבן/בת הזוג שלכם עושה ולאופן שבו הוא מראה אהבה. הראו הערכה למאמציהם ותהיו עם מודעות לאופן שבו את/ה יכול/ה לגמול באופן שיהדהד את שפת האהבה שלהם.

הקדישו זמן: הקפידו להקדיש זמן ללא הפרעה כדי להתחבר לבן או בת הזוג באופן שידבר אל אהבתם


הנה חידון שפת אהבה שאפשר לעשות כדי להבין את שפת האהבה העיקרית שלך.


כאשר השותפ/ה שלך מחמיא/ה לך, את/ה מרגיש/ה:

א. אדיש/ה

ב. שמח/ה ואסיר/ת תודה

ג. עצבני/ת

ד. מופתע/ת

ה. מרוגש/ת


את/ה מרגיש/ה הכי אהוב/ה כש:

א. מישהו עושה משהו מעשי כדי לעזור לך

ב. מישהו נותן לך מתנה מתחשבת

ג. מישהו מבלה איתך זמן איכות

ד. מישהו אומר לך כמה הוא אוהב ומעריך אותך

ה. מישהו מראה לך חיבה פיזית


כשיש לך ויכוח עם השותפ/ה שלך, מה הכי כואב לך?

א. כשהם לא מקשיבים לנקודת המבט שלך

ב. כשהם לא מנסים לפצות על מה שהם עשו לא בסדר

ג. כשהם לא נותנים לך את מלוא תשומת הלב שלהם

ד. כשהם אומרים משהו פוגעני

ה. כשהם לא מראים לך שום חיבה פיזית


מה את/ה עושה בדרך כלל כדי להראות את האהבה והחיבה שלך לבן/בת הזוג שלך?

א. עושה דברים מעשיים שיעזרו להם

ב. נותנ/ת להם מתנות מתחשבות

ג. מבלה איתם זמן איכות

ד. מספר/ת להם כמה אתם אוהבים ומעריכים אותם

ה. מראה להם חיבה פיזית


כשאת/ה מרגיש/ה מדוכדכ/ת, מה היית רוצה שבן/בת הזוג שלך יעשו?

א. יקשיבו לכם והציעו עצות מעשיות

ב. יקנו לכם מתנה שתעודד אתכם

ג. יבלו איתך זמן

ד. יגידו לך כמה הם אוהבים ומעריכים אותך

ה. יתנו לך חיבוק ולהחזיק את היד


תוצאות:


בעיקר א': שפת האהבה העיקרית שלך היא מעשי שירות. את/ה מרגיש/ה אהוב/ה ומוערך/ת כשהשותף/ה שלך עושה דברים מעשיים כדי לעזור לך, כמו בישול ארוחה, עושה את הכלים, או עושה סידורים.


בעיקר ב': שפת האהבה העיקרית שלך היא קבלת מתנות. את/ה מרגיש/ה אהוב/ה ומוערך/ת כשהשותף/ה שלך נותן/ת לך מתנות מתחשבות, ללא קשר לשווי הכספי.


בעיקר ג': שפת האהבה העיקרית שלך היא זמן איכות. את/ה מרגיש/ה אהוב/ה ומוערך/ת כשהשותף/ה שלך מבלה זמן ללא הפרעה איתך.


בעיקר ד': שפת האהבה העיקרית שלך היא מילות אישור. את/ה מרגיש/ה אהוב/ה ומוערך/ת כשבן/בת הזוג שלך אומר/ת לך כמה הם אוהבים ומעריכים אותך, ומציעים מחמאות ומילים מעודדות.


בעיקר ה': שפת האהבה העיקרית שלך היא מגע פיזי. את/ה מרגיש/ה אהוב/ה ומוערך/ת כשבן/בת הזוג שלך מראה לך חיבה פיזית, כמו החזקת ידיים, מתן חיבוקים והתכרבלות.


זכר/י, הבנת שפת האהבה העיקרית שלך ושל בן/בת זוגך יכולה לעזור לך לתקשר ולהביע אהבה בצורה יעילה יותר במערכת היחסים שלך.5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page