top of page

בן/בת הזוג האידיאליים עבורך: חידון סגנון התקשרות ושפת אהבהמבחן אישיות המשלב את תיאוריית ההתקשרות ושפות אהבה כדי לעזור לאנשים לרכוש מודעות עצמית ולהבין את העדפות בני הזוג.


הוראות:

עבור כל שאלה, בחר את התשובה המתאימה ביותר עבורך. אנא ענה על כל השאלות בכנות וכמיטב יכולתך. בסיום, תקבלו את התוצאות שלכם על סמך סגנון ההתקשרות שלכם והעדפות שפת האהבה שלכם.כשאתם במערכת יחסים, איך אתם מרגישים כשבן הזוג שלכם לא בסביבה?

א. אני מרגיש/ה בסדר ונהנית שיש לי זמן לעצמי.

ב. אני מרגיש/ה קצת לא נוח אבל יודע שהם יחזרו.

ג. אני מרגיש/ה חרדה גדולה או חששות מעיקות.


איך אתם מתמודדים עם קונפליקטים במערכת היחסים שלכם?

א. אני נמנע/ת מעימות ומעדיף/ה לשמור על השלום.

ב. אני מנסה להתפשר ולמצוא פתרון שמתאים לשנינו.

ג. אני מתעצבן/ת בקלות ומתקשה להירגע ברגע שאני כועס/ת.


עד כמה חשוב לך שתהיה לך תקשורת מתמדת עם בן/בת הזוג שלך?

א. זה לא עניין גדול כל עוד שנינו שמחים ומרוצים.

ב. חשוב שתהיה קצת תקשורת, אבל לא בהכרח כל הזמן.

ג. חשוב לי מאוד שתהיה לי תקשורת רציפה, ואני נלחצ/ת אם לא.


מה גורם לך להרגיש הכי אהוב/ה ומוערך/ת על ידי בן/בת הזוג שלך?

א. כשהם מבלים איתי זמן איכות.

ב. כשהם נותנים לי חיבה פיזית (חיבוקים, נשיקות וכו') .

ג. כשהם עושים משהו טוב בשבילי, כמו לבשל ארוחת ערב או לקנות לי מתנה.


איך אתם בדרך כלל מביעים אהבה והערכה לבן/בת הזוג?

א. על ידי בילוי זמן איכות איתם.

ב. על ידי מתן חיבה פיזית (חיבוקים, נשיקות וכו ') .

ג. לעשות משהו טוב עבורם, כמו לבשל ארוחת ערב או לקנות להם מתנה.


עד כמה חשוב לכם לקבל מתנות מבן או בת הזוג?

א. זה לא חשוב לי בכלל.

ב. זה נחמד, אבל לא חיוני.

ג. זה מאוד חשוב לי, ואני מרגיש אהוב ומוערך כשאני מקבל מתנות.


תוצאות:


אם ענית בעיקר על א, יש לך סגנון התקשרות בטוח. משמעות הדבר היא שאתם מרגישים בנוח עם אינטימיות ומסוגלים ליצור מערכות יחסים בריאות וארוכות טווח. אתם מסוגלים לתקשר את הצרכים והרגשות שלך ביעילות ולא מפחדים להיות פגיעים עם השותף/ה שלכם.


אם ענית בעיקר ב', יש לך סגנון התקשרות חרדתי. משמעות הדבר היא כי לעתים קרובות את/ה דואג/ת שהשותף/ה שלך יעזבו או לא אוהבים אותך מספיק. ייתכן שיש לך נטייה להיצמד לבן/בת הזוג שלך ולהיאבק עם תחושות של חוסר ביטחון.


אם ענית בעיקר על ג', יש לך סגנון התקשרות נמנע. משמעות הדבר היא כי את/ה מרגיש/ה לא נוח עם אינטימיות עשוי למצוא את זה קשה לסמוך על השותף/ה שלך. ייתכן גם שיש לך נטייה להרחיק את השותף/ה שלך משם כאשר הם מתקרבים מדי.


זמן איכות: אם עניתם בעיקר על א', אתם מרגישים אהובים ומוערכים כשבן/בת הזוג שלכם מבלה איתכם זמן איכות. אתם נהנים לחלוק חוויות יחד ומעריכים את הזמן שאתם מבלים עם בן או בת הזוג שלכם.


מגע פיזי: אם עניתם בעיקר על ב', אתם מרגישים אהובים ומוערכים כאשר בן/בת הזוג שלכם מעניק לכם חיבה פיזית. אתם נהנים מחיבוקים, חיבוקים וצורות אחרות של מגע.


פעולות שירות: אם ענית בעיקר על ג', אתם מרגישים אהובים ומוערכים כשהשותף/ה שלכם עושה משהו טוב בשבילכם. אתם מעריכים כשהם דואגים לכם בדרכים מעשיות, כמו בישול ארוחת ערב או כביסה.


פרשנות:


הכרת סגנון ההתקשרות שלך והעדפות שפת האהבה שלך יכולה להיות מועילה בבחירת בן/בת זוג שמתאים/ה לך. הנה כמה פרשנויות אפשריות המבוססות על התוצאות שלך:


סגנון התקשרות בטוח:

אם יש לך סגנון התקשרות בטוח, סביר להניח שיהיו לך מערכות יחסים בריאות ומספקות עם שותפים החולקים ערכים וסגנונות תקשורת דומים. אתם מרגישים בנוח עם אינטימיות ומסוגלים לבטא את הצרכים והרגשות שלכם בצורה יעילה, מה שיכול לעזור לכם לבנות אמון וקשר רגשי עם בן או בת הזוג שלכם.


סגנון התקשרות חרדתי:

אם יש לכם סגנון התקשרות חרדתי, אתם עלולים להיאבק עם תחושות של חוסר ביטחון ופחד מדחייה במערכות יחסים. חשוב לעבוד על בניית ההערכה העצמית שלך ועל כישורי ההתקשורת, כך שתוכלו להביע את הצרכים והרגשות שלכם לבן/בת הזוג שלך בצורה בריאה. פנייה לתמיכה ממטפל או יועץ יכולה גם להיות מועילה בהתגברות על בעיות ההתקשרות שלך.


סגנון התקשרות נמנע:

אם יש לכם סגנון התקשרות נמנע, ייתכן שיש לכם נטייה להרחיק את השותף/ה שלכם מכם ולהימנע מאינטימיות רגשית. חשוב לעבוד על בניית אמון וקשר רגשי עם בן/בת הזוג שלך על ידי להיות פגיע/ה ולהביע את הרגשות שלך. פנייה לתמיכה ממטפל או יועץ יכולה גם להיות מועילה בהתגברות על בעיות ההתקשרות שלך.


העדפות שפת אהבה:

הבנת העדפות שפת האהבה שלך יכולה לעזור לך לתקשר את הצרכים והרגשות שלך לבן/בת הזוג שלך בדרך שמרגישה משמעותית ומספקת עבורך. הנה כמה פרשנויות אפשריות המבוססות על התוצאות שלך:


זמן איכות:

אם שפת האהבה שלכם היא זמן איכות, אתם מעריכים חוויות משותפות ושיחות משמעותיות עם בן או בת הזוג שלכם. אתם מרגישים אהובים ומוערכים כשהשותף/ה שלך מפנה לך זמן ומראה עניין בחיים שלך.


מגע פיזי:

אם שפת האהבה שלכם היא מגע פיזי, אתם מעריך חיבוק, נשיקות וצורות אחרות של חיבה פיזית עם בן / בת הזוג שלך. אתם מרגישים אהובים ומוערכים כשהשותף/ה שלך מראה לך אינטימיות פיזית וחיבה.


פעולות שירות:

אם שפת האהבה שלכם היא מעשים של שירות, אתם מעריכים מחוות מעשיות של חסד מבן הזוג/בת שלך, כמו בישול ארוחת ערב או ביצוע מטלות הבית. אתם מרגישים אהובים ומוערכים כשהשותף/ה שלך דואג/ת לך בדרכים מעשיות


הבנת סגנון ההתקשרות שלך והעדפות שפת האהבה שלך יכולה לספק תובנות חשובות לגבי דפוסי היחסים שלך ולעזור לך לבחור בן/בת זוג שמתאים/ה לך. תזכרו שמערכות יחסים דורשות מאמץ ותקשורת מתמשכים, וחשוב לעבוד על בניית בסיס חזק של אמון וקשר רגשי עם בן או בת הזוג. על ידי שימוש בחידון זה ככלי למודעות עצמית, אתם יכולים להגדיל את הסיכויים שלכם למצוא מערכת יחסים מספקת ומספקת העונה על הצרכים שלכם ותומכת בצמיחה שלכם


14 צפיות0 תגובות

Σχόλια

Βαθμολογήθηκε με 0 από 5 αστέρια.
Δεν υπάρχουν ακόμη βαθμολογίες

Προσθέστε μια βαθμολογία
bottom of page